25.4.10

Miu Miu Love

Miu Miu SS/'10 koleksiyonu bu sezon için favorilerimden. Kedi, kuş baskıları, kristal işlemeler, kalın topuklu saten ayakkabılar, hepsine bayıldım. Anlaşılan Zara da Miu Miu tasarımlarına bayılmış olacak ki, tasarımlardan esinlenmekten kaçınmamış. İşte bir kez daha Miu Miu bahar koleksiyonu ve Miu Miu benzeri Zara tasarımlarından bazıları:

Miu Miu SS/'10 collection is one of my favorites for this season. All the cat/bird prints, crystal embroidery, satin bold-heeled shoes are stunning. It seems that Zara also coveted the spring collection of Miu Miu that it has been inspired from the beautiful collection:Ben elbisenin Zara lookbook'ta yaka ile birlikte kullanımına bayıldım.

I loved the dress being styled with a neck in the Zara lookbook.


Miu Miu'lara aşık olmaya elbette devam edeceğiz ama Zara'nın, bu harika desenlere basit ama ulaşılabilir bir alternatif olduğu da bir gerçek.

Of course we will still be in love with Miu Miu's spring collection, however no doubt that Zara have been a simple but reachable option for these lovely prints.zara.com, harpers bazaar


No comments: